ТЕХНОЛОГІЇ

Історія із залученням величезних інвестицій для Харківського авіазаводу від американської компанії отримала несподіване продовження.
Раніше здавалося, що таке можуть собі дозволити тільки власники розкішних багатомільйонних вілл. Сьогодні ж усе набагато доступніше.

Український піаніст поставив унікальний світовий рекорд

01.12.2017 17:05
Український піаніст поставив унікальний світовий рекорд
Олексій Ботвінов став єдиним музикантом у світі, що виконав на фортепіано складний шедевр Йоганна Себастьяна Баха "Гольдберг-варіації" 300 разів! Ювілейне виконання почули гості в залі камерної музики Берлінської філармонії. Сольний концерт Ботвінова відбувся тут у рамках Року української мови в Німеччині.
 
"Я виконую "Гольдберг-варіації" уже 23 роки, - розповідає Олексій Ботвінов. - Та щоразу це для мене наче виклик. Цей твір Баха я готував понад півроку. Двохсоте виконання ми святкували у Швейцарії, в Цюриху. Це було десять років тому. Трьохсоте - сьогодні, у Берліні".
 
- Чому саме цей твір Баха вважають складним для виконання?
 
- Він досить довгий, тривалість виконання - 70 хвилин. А залежно від темпу інтерпретації може тривати навіть довше. Скажімо, канадська піаністка виконує його півтори години. Крім того, довгі музичні твори, як правило, мають паузу через 15 - 20 хвилин. А "Гольдберг-варіації" виконують без паузи, на максимумі фізичного напруження.
 
Цим твором Бах намагався показати якомога більше технічних і артистичних можливостей музиканта. Коли він писав композицію, використовували рояль, де були дві клавіатури. Правою рукою грали на нижній клавіатурі, лівою - на верхній. Руки періодично перехрещувалися. На двох клавіатурах це не створювало проблем. А от виконувати "Гольдберг-варіації" на одній - непросто. Саме це і зупиняє більшість музикантів, які зацікавлюються цим твором.
 
- Композиція, звісно, надзвичайно красива. Але невже вам не набридає сотні разів виконувати те саме?
 
- Анітрохи! У мене є три варіанти виконання "Гольдберг-варіацій". Перший - сольне виконання на фортепіано. Другий - інтерпретація разом з турецьким ударником Бурханом Очалом, у якій він відповідає за ритми і спеціальні ефекти. Є ще третій варіант - з балетом. Я працював над цим зі швейцарським хореографом Гайнцом Шперлі.
 
- У яких країнах чули ваші інтерпретації Баха?
 
- Я виступав у 44 країнах світу. Майже в усіх країнах Європи, Канаді, у деяких країнах Азії та Африки. Не був лише у Південній Америці та Австралії. Я виконую не лише Баха, але й твори Моцарта, Шопена, Рахманінова, Брамса. І, звісно, українських композиторів. Намагаюсь пропагувати українську музику в світі, тому що вона, на жаль, загалу мало відома. До речі, нещодавно у Берліні ознайомив публіку з творчістю кримськотатарського композитора Алемдара Караманова. Раджу послухати - це геніальний автор.
 
Катерина ЛІСКОВСЬКА, газета Експрес

Цікаво? Поділіться з друзями в соціальних мережах:

N

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter

Реклама


Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише з активним гіперпосиланням на http://polit-ua.com

© ТзОВ "Редакційні системи"

Система Orphus

Знайшли помилку в тексті?
Виділіть її мишкою і натисніть
Сtrl + Enter