ТЕХНОЛОГІЇ

Історія із залученням величезних інвестицій для Харківського авіазаводу від американської компанії отримала несподіване продовження.
Раніше здавалося, що таке можуть собі дозволити тільки власники розкішних багатомільйонних вілл. Сьогодні ж усе набагато доступніше.

CША пропонує себе Україні. Замість Росії

20.02.2006 14:47

Про це повідомив перший заступник міністра торгівлі США Девід Семпсон у суботу під час зустрічі з прем’єр-міністром України Юрієм Єхануровим.
За його словами, уряд США прийняв рішення про продовження програми кваліфікації ядерного палива, розглянувши листа від українського уряду, який був направлений американській стороні 2 листопада 2005 року.
За словами Семпсона, вже сьогодні американська сторона передасть українському уряду листа щодо продовження проекту зі створення альтернативних джерел ядерного палива.
У свою чергу Єхануров відзначив, що це є "чудовою новиною для України".
Семпсон також заявив, що американські компанії можуть допомогти Україні диверсифікувати її енергопостачання.
"Ми вважаємо, що американські компанії мають кращу кваліфікацію і рівень експертизи в енергосекторі й у більш широкому розумінні, я вважаю, що знайдуться американські компанії, які будуть зацікавлені працювати в Україні, щоб розширити і диверсифікувати її енергопостачання", - сказав заступник міністра.
Раніше президент Віктор Ющенко заявляв, що в країні необхідно реалізувати програми щодо диверсифікованості джерел постачання енергоносіями.
В той же час, посол США в Україні Джон Гербст після зустрічі з Єхануровим повідомив, що Сполучені Штати виступають проти створення в Україні замкнутого ядерного циклу.
"Я не думаю, що це шлях, яким треба прямувати", - зазначив Гербст. За його словами, "в світі багато країн, які вже мають це (замкнутий ядерний цикл)".
10 лютого Єхануров заявив, що повний ядерний цикл з виробництва палива може бути створений в Україні за 12 років.
Єхануров підкреслив, що на сьогодні Україна на 100% залежить від російського ядерного палива, і тому є потреба створити власне виробництво.
Ядерне паливо для українських АЕС із 1996 року поставляє російська компанія ВАТ "ТВЕЛ". Торік ядерне паливо для Південно-Української АЕС поставила американська компанія "Вестінгауз".
УНІАН, Інтерфакс-Україна

Цікаво? Поділіться з друзями в соціальних мережах:

b

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter

Реклама


Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише з активним гіперпосиланням на http://polit-ua.com

© ТзОВ "Редакційні системи"

Система Orphus

Знайшли помилку в тексті?
Виділіть її мишкою і натисніть
Сtrl + Enter