ТЕХНОЛОГІЇ

Історія із залученням величезних інвестицій для Харківського авіазаводу від американської компанії отримала несподіване продовження.
Раніше здавалося, що таке можуть собі дозволити тільки власники розкішних багатомільйонних вілл. Сьогодні ж усе набагато доступніше.

Королева вручить орден Шерлоковi Холмсу!

03.03.2006 20:53

... Уперше iнформацiя про почесну вiдзнаку пролунала з уст посла Великобританiї  на прийомi в амбасадi цiєї країни в Москвi.

"Щоправда, коли я туди йшов, то про все вже знав, -- сказав в ексклюзивному iнтерв'ю "Експресу" Василь Лiванов. -- I навiть запросив своїх друзiв: графа Андрiя Толстого, який спецiально прилетiв iз Лондона, та головного редактора однiєї з московськихгазет Валерiя Лiнника. Вони й привiтали мене першими".

"Орден Британської iмперiї -- єдина англiйська нагорода, яку вручають iноземцям, -- зазначає знаменитий актор. -- Причому нею нагороджують не тiльки вiйськових, але й цивiльних осiб. До речi, така вiдзнака була у Георгiя Костянтиновича Жукова... Для мене ж особисто з iноземних нагород ця буде найцiннiшою".
Чи означає факт нагородження Василя Лiванова, що королева знайома з радянськими фiльмами про Шерлока Холмса? "Безумовно, -- вважає Василь Борисович. -- Адже нагороду вручатиме у Букiнгемськомупалацi сама королева. Щоправда, коли це буде, наразi не знаю. Менi мають повiдомити додатково".
Додамо, що торiк фiльмовi "Пригоди Шерлока Холмса i доктора Ватсона" виповнилось 25 рокiв. А сам актор вiдсвяткував сiмдесятилiття.
"Це цiла вистава"
Як проходить офiцiйна церемонiя вручення ордена Британської iмперiї у Букiнгемському палацi? Це ми вирiшили з'ясувати у вiдомого радiоведучого Сєви Новгородцева (Бi-Бi-Сi). Торiк його також було удостоєно такої вiдзнаки.
-- Це цiла вистава з усiлякими умовностями, -- розповiв "Експресу" Всеволод Борисович. -- Там усе оркестровано, як у хорошому балетi. Тiльки рiзниця в тiм, що у вас немає можливостi провести репетицiю. До того ж усе вiдбувається пiд пильним оком десяткiв телекамер i 350 запрошених гостей.
Тих, кого мають нагороджувати, викликають по одному, гучно оголошуючи iмена... По килимовiй дорожцi ви маєте пiдiйти докоролеви -- не надто близько i не надто далеко. Потiм узяти участь у бесiдi, що триває приблизно хвилину. Королева завжди добре поiнформована i знає достатньо про кандидата, щоб пiдтримати розмову.
Цiкаво, що на пiджаку того, кого нагороджують, є спецiальний гачечок. На нього королева швидким рухом вiшає орден, щоб не колотися булавками. А потiм за кулiсами нагороду знiмають iз пiджака i кладуть у коробочку, яку вiддають вам...
Звичайно, це все дуже хвилююче. Здавалось би, наскiльки  вже я тертий калач, та й то трiшки нервувався.
Коментарi для "Експресу":
Юрiй Ентiн, поет:
-- З Василем Лiвановим ми дружимо вiдтодi, як написали разом "Бременських музикантiв". Тому, коли вiн потiм зiграв Шерлока Холмса, я дуже тiшився за нього. Адже пiсля перегляду фiльму складається таке враження, нiби Конан Дойль писав свого героя спецiально пiд нашого актора. Це блискуча роль Лiванова!
А з орденом Британської iмперiї все вийшло, як у вiдомiй фразi -- нагорода знайшла героя. Адже, коли свого часу писали чи сам Василь Борисович розповiдав, що в Англiї визнали його роль, багато хто ставився до цього з недовiрою. Ну, артисти ж у нас люблять хвалитись своїми успiхами на Заходi...
Новина ж про орден навiть для мене --несподiванка. Дякую, що ви повiдомили, я вже набираю номер телефону Лiванова, щоб привiтати. Я дуже радий за свого друга i вважаю, що це справедливо!
Iгор Масленников, режисер "Пригод Шерлока Холмса i доктора Ватсона":
-- Лiванова нагородять орденом Британської iмперiї? Я вперше чую про це вiд вас. Ну, якщо так, то чим бiльше, тим краще!
Замiсть довiдки
Що це за нагорода?
Орден Британської iмперiї заснований королем на початку минулого столiття.

"Спочатку його вручали тим людям, якi своїм особистим героїзмом на полi бою сприяли славi чи перемозi Англiї, -- розповiдає"Експресу" Сєва Новгородцев. -- Тому, коли приблизно через 50 рокiв такий орден вручили "Бiтлз" (загалом за значнi заслуги,адже вони, як нiхто iнший, прославили країну), то багато обурених ветеранiв стали вiдсилати свої медалi й ордени назад. Тодi йвiдбулося концептуальне зрушення. I потiм цю вiдзнаку стали давати всiлякiй публiцi -- на зразок мене, скажiмо..."
Додамо, що серед кавалерiв ордена Британської iмперiї є Ерiк Клептон, Мiг Джаггер, Стiвен Спiлберг, Елiзабет Тейлор, Девiд Бекгем, Пласiдо Домiнго, Франко Дзефiреллi та iншi.
Богдан БОНДАРЕНКО, Експрес

Цікаво? Поділіться з друзями в соціальних мережах:

b

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter

Реклама


Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише з активним гіперпосиланням на http://polit-ua.com

© ТзОВ "Редакційні системи"

Система Orphus

Знайшли помилку в тексті?
Виділіть її мишкою і натисніть
Сtrl + Enter