ТЕХНОЛОГІЇ

Історія із залученням величезних інвестицій для Харківського авіазаводу від американської компанії отримала несподіване продовження.
Раніше здавалося, що таке можуть собі дозволити тільки власники розкішних багатомільйонних вілл. Сьогодні ж усе набагато доступніше.

Гендиректор "Microsoft Україна" Валерiй Лановенко: "Українцi придбали мiльйон комп`ютерiв!"

06.03.2006 16:09

За даними компанiї, Україна посiдає третє мiсце у Схiднiй Європi за за кiлькiстю проданих комп'ютерiв. I це не межа. Про перспективи розвитку українського комп'ютерного ринку, про боротьбу з пiратством, про те, чи з'явиться нарештi україномовний "Windows", про плани нанаступний рiк однiєї з найбiльших у свiтi IT-компанiй, кореспондент "Експресу"спiлкувався з генеральним директором "Microsoft Україна" Валерiєм Лановенком
-- Яким, за вашою оцiнкою, є нинi комп'ютерний ринок України?
-- Останнiм часом вiн значно зрiс. Три роки тому український ринок становив лише десяту частину вiд росiйського. Нинi ж -- чверть.
Коли ми говоримо про зростання, то маємо на увазi кiлькiсть проданих комп'ютерiв, адже всi вони обладнуються операцiйними системами та iншими IТ-продуктами. За нашою iнформацiєю, у 2005 роцi українцiкупили майже мiльйон комп'ютерiв. Це число вражає. Тим бiльше, що в колишнiх країнах СНД, за винятком Росiї, нiчого подiбного неспостерiгається.
Нинi в комп'ютерному бiзнесi в Українi обертається приблизно пiвтора мiльярда доларiв. За прогнозами, до 2009 року ринокзбiльшиться удвiчi.
Крiм того, за останнi рiк-два значно зросла кiлькiсть користувачiв Iнтернету.   У великих мiстах вихiд у всесвiтню мережу мають приблизно 15% мешканцiв.
-- "Microsoft" в Українi починав роботу як частина росiйської структури.Це позначалось на роботi?
-- Так, i це було не дуже добре. Адже ми не мали можливостi освоювати український ринок на повну потужнiсть. Але сьогоднi Україну видiлили як окрему територiю i "Microsoft Україна" -- це самостiйна органiзацiя.  Минулого року нашi обсяги реалiзацiї збiльшилися на 28%, а цього року прогнозується зростання на 30 -- 35%.До речi, результати нашої роботи незабаром вiдчують всi українськi прихильники продукцiї "Microsoft".
-- Ви готуєте якийсь сюрприз?
--  Так. До кiнця року ми закiнчимо роботу над новою операцiйною системою "Windows Wista". А за рiк -- над програмою "Microsoft Office 2007". Обидва продукти будуть повнiстю україномовними.
Наголошую, йдеться не про змiнений "народними умiльцями" iнтерфейс, а про повноцiнну лiцензовану україномовну, або, як кажуть комп'ютерники, локалiзовану версiю.
До речi, аби змусити "Windows" розмовляти українською, довелося два роки добрячепопрацювати. Рiч у тiм, що локалiзацiя -- не зовсiм переклад. Примiром, вiзьмемо команду, що має певну кiлькiсть лiтер i значення. Пiд неї створене обмежене мiсце. Завдання -- знайти такий варiант перекладу, аби дотриматися всiх умов: вкластися в мiсце i зберегти сенс. Наприклад, у слова "принтер" виявилося одразу три українськi значення. Але тепер вже зробили словник,  в якому є переклад будь-якого термiна, що використовується в нашiй операцiйнiй системi.
-- А як на українському ринку почувається "Microsoft" в оточеннi друзiв-конкурентiв?
-- Так само, як i скрiзь у свiтi. Конкурентiв достатньо. Це традицiйнi "Linux" та IBM, а також українськi. Примiром, компанiя 1С.Щороку нам вдається знайти для себе новi можливостi просування нашої продукцiї i довести її переваги.
А конкурентiв ми любимо i уважно вивчаємо. Вiдкрию секрет. У нас є цiла лабораторiя, щовивчає продукти компанiї "Linux". Це допомагає нам прогнозувати подальшi дiї конкурентiв i надихає на новi досягнення.
-- А чи стане колись "Microsoft" вiдкритiшим для споживачiв? Тобто, чи з'являться фiрмовi магазини, де люди зможуть трiшки дешевше, нiж нинi, придбати вашу лiцензовану продукцiю? А може "Microsoft", як i конкуренти, запровадить вiдкритi коди?
-- Вiдкритi коди -- не наша технологiя. Хоча, зрештою, користувачi у Захiднiй Європi i Америцi мають можливiсть при певних умовах вiльно отримувати з Iнтернету нашi програмнi продукти.
Але для України поки що вирiшено це не запроваджувати -- через високий рiвенькiберзлочинностi. Та ми впевненi, що ситуацiя змiниться. Україну вже вивели з перших рядкiв ганебного списку 301, де перелiченi країни, що не дотримуються законодавства про авторськi права. Сьогоднi ми маємостатус країни, за якою спостерiгають. У квiтнi ж вiдбудеться черговий перегляд позицiї України у "списку ганьби".
Що ж стосується фiрмових магазинiв, я вимушений вас розчарувати: ми принципово реалiзуємо нашу продукцiю лише визначеним компанiям. До речi, вони i встановлюють остаточнi цiни. Нашi фахiвцi пiдрахували, що на кожний долар, зароблений "Microsoft", припадає дев'ять, зароблених партнерами.Хiба це не стимул для спiвпрацi?
-- З якими проблемами стикнувся "Microsoft" на українському ринку?
-- У березнi виповниться три роки, як ми працюємо на українському ринку. Перша i найголовнiша проблема, з якою ми стикнулися, -- пiратство. Диски з незаконними копiями тут продаються на кожному кроцi.
Проте "Microsoft" принципово стоїть на позицiї, що боротьба з цим явищем -- обов'язок держави. Зрештою, є законодавство, i за його порушення передбачена кримiнальна вiдповiдальнiсть. А наше завдання -- роз'яснювати користувачам переваги саме лiцензiйного програмногозабезпечення i технiчно пiдтримувати своїх клiєнтiв.
Дмитро КОНЮШОК, Експрес

Цікаво? Поділіться з друзями в соціальних мережах:

b

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter

Реклама


Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише з активним гіперпосиланням на http://polit-ua.com

© ТзОВ "Редакційні системи"

Система Orphus

Знайшли помилку в тексті?
Виділіть її мишкою і натисніть
Сtrl + Enter