ТЕХНОЛОГІЇ

Історія із залученням величезних інвестицій для Харківського авіазаводу від американської компанії отримала несподіване продовження.
Раніше здавалося, що таке можуть собі дозволити тільки власники розкішних багатомільйонних вілл. Сьогодні ж усе набагато доступніше.

Надiшли податковiй... привiт!

06.03.2006 16:17

Це вам скаже кожен бухгалтер: не так складно зробити податковий звiт, як здати його в районну ДПI. Адже треба туди поїхати, вистояти в черзi, купити бланки звiтностi, а якщо неправильно  щось заповнив, то все починай спочатку...  I це в час масової комп'ютеризацiї, коли все можна зробити за лiченi секунди i не виходячи з власного кабiнету!
Та маємо добру новину -- в Українi розпочався експеримент з прийому податкової звiтностi через Iнтернет. Про це розповiв "Експресу" заступник директора департаменту ДПА України Анатолiй Гаркуша.
-- Анатолiю Миколайовичу, податкова вже почала працювати з документами в електронному виглядi?
-- Пiлотний проект з обробки податкової звiтностi та реєстру податкових накладних в електронному виглядi стартував 1 березняцього року. Це експеримент, до обговорення якого запрошується громадськiсть. Ми попрацюємо таким чином чотири мiсяцi, а тодi побачимо, що з того вийшло. Особлива увага придiлятиметься вдосконаленню процедури вiдшкодування податку на додану вартiсть.
-- Хто бере участь у цьому пiлотному проектi?
-- Працюватиме цей проект на базi ДПА Криму, де у нас найякiснiшi канали зв'язку. А для вiдпрацювання технологiї централiзованоїобробки iнформацiї на обласному рiвнi -- як у паперовому, так i в електронному виглядi -- залучаються пiдроздiли ДПА у Київськiй,Львiвськiй, Хмельницькiй, Черкаськiй областях та в Києвi.
-- Це означає, що платники податкiв у цих регiонах зможуть вже в березнi надсилати свої звiти в ДПА електронною поштою?
-- Нi, не всi, лише кримчани. В iнших названих регiонах вiдпрацьовуватимуться рiзнi складники цього експерименту. Наприклад, у Черкаськiй областi -- рiвень програмного забезпечення, в iнших -- апробовуватимуться сама програма, iнтеграцiя баз даних... А в мiру їх готовностi цi регiони долучатимуться до кримчан щодо реального впровадження електронноїзвiтностi.
Роботи дуже багато, адже треба автоматизувати процес обробкизвiтних документiв та реєстру податкових накладних в електронному виглядi та їх перевiрки.
На сайтi ДПА України невдовзi з'явиться безплатне програмне забезпечення генерацiї ключiв, накладення цифрового пiдпису та шифрування, обробки податкової звiтностi тареєстру податкових накладних для передачi платнику податкiв. 
Сам процес обробки податкової звiтностi буде вдосконалено й спрощено. Платники податкiв дiстануть максимум iнформацiї щодо цього нововведення.
-- А через чотири мiсяцi в такому режимi зможуть працювати всi платники податкiв?
-- По закiнченнi пiлотного проекту буде оцiнено його економiчний ефект. Особлива увага придiлятиметься вдосконаленню процедури вiдшкодування податку на додану вартiсть. Ми проаналiзуємо можливiсть отримання й практичне використання в роботi iнформацiї про обороти з податку на додану вартiсть. Це невiд'ємна частинапобудови системи електронної звiтностi, а також контролю за сплатою ПДВ. Сподiваємося, що вона дозволить забезпечити надходження цього податку у повному обсязi та здiйснити вiдшкодування тим платникам, якi мають на це право в рамках єдиної системи електронних податкових накладних.
Якщо все буде добре, експеримент пошириться на всi регiони.
-- А як ви враховуватимете громадську думку?
-- Для цього розроблено спецiальну анкету, яку розмiщено на веб-сайтi ДПА України -- www.sta.gov.ua та в низцi наших вiдомчихвидань. Шляхом опитування платникiв податкiв ми хочемо отримати якнайповнiшу iнформацiю про те, чи вони використовують у роботi комп'ютери, пiдключенi до мережi Iнтернет, про ступiнь автоматизацiї бухгалтерського облiку, наявнiсть програмного забезпечення та можливiсть формування податкової звiтностi в електронному виглядi, її переваги.
Адже вiд цього, тобто вiд стану комп'ютеризацiї пiдприємств, i залежить, чи всi зможуть перейти на безпаперову звiтнiсть.
Євгенiя РОМАНIВ, Експрес

Цікаво? Поділіться з друзями в соціальних мережах:

b

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter

Реклама


Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише з активним гіперпосиланням на http://polit-ua.com

© ТзОВ "Редакційні системи"

Система Orphus

Знайшли помилку в тексті?
Виділіть її мишкою і натисніть
Сtrl + Enter