ТЕХНОЛОГІЇ

Історія із залученням величезних інвестицій для Харківського авіазаводу від американської компанії отримала несподіване продовження.
Раніше здавалося, що таке можуть собі дозволити тільки власники розкішних багатомільйонних вілл. Сьогодні ж усе набагато доступніше.

Поставте собi котел!

06.03.2006 16:28

Що вона передбачає? Скiльки коштуватимуть пересiчному мешканцевi її послуги? Як стати учасником цього проекту?
На цi запитання ми попросили вiдповiсти виконуючу обов'язки начальника департаменту ДП "Газ-Тепло" НАК "Нафтогаз України" Зоряну Занюк.
-- Зоряно Остапiвно, розкажiть докладнiше про цю програму...
-- Це масштабний проект з енергозбереження "Рiдний дiм", що здiйснюється в рамках виконання затвердженої НАК "НафтогазУкраїни" програми з впровадження енергоощадних технологiй. Вiн передбачає замiну старих енергозатратних котлiв, що, споживаючи багато газу, дають мало тепла, на новi, коефiцiєнт корисної дiї яких у кiлька разiв вищий, а також опалювальних радiаторiв, приладiв облiку тощо. Це не лише заощадить грошi мешканцiв, але й зекономить дефiцитний газ, який можна буде направитина промисловi пiдприємства.
-- Хто має щастя потрапити пiд дiю цiєї програми?
-- Наразi працюємо з проблемними будинками, обладнаними застарiлими котлами, газовими колонками або й центральним опаленням, якщо воно не справляється. На цей рiк намiчено встановити в Українi 200 тисяч енергоощадних котлiв iндивiдуального опалення.
-- На яких умовах ви працюєте зi споживачами?
-- Умови пiльговi. Все, що потрiбно, -- котли, труби, монтажнi роботи, оплачує "Нафтогаз України". Це компанiя з найвищим в Українi iнвестицiйним рейтингом, тому вона має можливiсть залучати в програму дуже дешевi кредити. А потiм -- погашати їх заощадженими вiд реалiзацiї цього проекту коштами.
Але й для споживача це небезплатно. З ним укладається угода на вiдтермiнування оплати на п'ять рокiв. Скажiмо, повна вартiстьвстановленого iндивiдуального опалення й утеплення квартири -- 10 тисяч гривень. Отже, треба погашати по двi тисячi гривень за рiк, або по 170 гривень за мiсяць. Це мешканець може частково зробити за рахунок коштiв, заощаджених новим котлом.
-- Невже така велика економiя?
-- Наведу один приклад. Ми пiдрахували ефективнiсть замiни старого котла одному з найперших наших абонентiв -- жителевi селаГребiнки, що на Київщинi. Торiк у груднi вiн спалював за одну добу 23 кубометри природного газу (за мiсяць -- 700 кубiв), апiсля встановлення нового котла, за 4 днi сiчня нинiшнього року, навiть незважаючи на значне похолодання, використав усього 15кубiв. Завдяки новому обладнанню його родина має не лише вiдчутний економiчний ефект вiд здешевлення тепла в оселi, а ще йгарячу воду.
-- Хто виконує монтажнi роботи в регiонах? Адже на це потрiбна армiя робiтникiв?
-- Так, проводимо масовий набiр у такi бригади всiх, що знаються на газовому обладнаннi, залучаємо спецiалiзованi приватнi фiрми, випускникiв ПТУ, якi мають дотичну базову освiту, а вже будемо доучувати їх тонкощам роботи самi. Роботи непочатий край, i хочеться до наступної зими зробити якнайбiльше.
-- А чи скоро дiйдете й до тих мешканцiв багатоповерхiвок, якi живуть не в проблемних будинках, а просто хочуть мати iндивiдуальне опалення?
-- Це залежатиме вiд того, як оперативно впораємося з нерентабельними будинками. Загалом же вiдмова вiд централiзованоїсистеми опалення та встановлення iндивiдуальної дозволить кардинально змiнити нинiшню вкрай негативну ситуацiю, що склалась iз теплозабезпеченням мешканцiв у багатьох українських мiстах i мiстечках через незадовiльний стан теплотрас, зношенiстькотельного обладнання та внутрiшньобудинкових мереж.
Євгенiя РОМАНIВ, Експрес

Цікаво? Поділіться з друзями в соціальних мережах:

b

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter

Реклама


Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише з активним гіперпосиланням на http://polit-ua.com

© ТзОВ "Редакційні системи"

Система Orphus

Знайшли помилку в тексті?
Виділіть її мишкою і натисніть
Сtrl + Enter