ТЕХНОЛОГІЇ

Історія із залученням величезних інвестицій для Харківського авіазаводу від американської компанії отримала несподіване продовження.
Раніше здавалося, що таке можуть собі дозволити тільки власники розкішних багатомільйонних вілл. Сьогодні ж усе набагато доступніше.

А зiгрiває... струм

06.03.2006 19:34

Чого тiльки не вигадують українцi, щоб обiгрiти свої оселi взимку! Комусь пощастило з централiзованим опаленням, хтось встановлює газовi котли, селяни палять свої грубки вугiллям та дровами... А ось мешканцi райцентру Володарськ-Волинський (Житомирщина) вiднедавна можуть похвалитися унiкальним ноу-хау: їхнi квартири обiгрiває... електричний струм!
"Не було б щастя, та нещастя помогло", -- ця примовка найкраще характеризує появу в мiстечку такої новинки. Рiч у тiм, що Володарськ-Волинський -- один iз двох райцентрiв Житомирщини, де немає газового опалення. Мешканцi приватних будинкiв дають собi раду, грiючись вугiллям та дровами, а ось тим, хто живе у п'ятиповерхiвках, не позаздриш: про тепло у квартирах люди тут давно забули.
"Нашi квартири останнi десять рокiв опалювалися вiд мiсцевої котельнi -- вугiллям, -- розповiдає житель селища Микола Антонович. -- Вугiлля щороку дорожчає, а фiнансування котелень не встигає за зростанням цiн. Тож у минулi роки ми страшенно мерзли -- квартири майже не опалювалися..."
Щоб якось зарадити скривдженим мешканцям п'ятиповерхiвок, районна влада звернулася по допомогу до... електроенергетикiв. Пiсля довгих розрахункiв прийнято рiшення провести експеримент. Утрьох багатоквартирних будинках переобладнали систему електропостачання. "У кожному пiд'їздi встановили спецiальнi шафи з електролiчильниками, замiнили проводку з пiд'їзду до квартир, а у помешканнях поставили спецiальнi електричнi конвектори, якi пiд'єднали до єдиної системи, -- розповiв кореспондентовi "Експресу" начальник iнформацiйно-консультативного центру  компанiї "Житомиробленерго" Анатолiй Гуцало. -- Тобто, замiсть газу квартири тепер грiєелектричний струм. Загалом до системи електричного опалення пiд'єднали 164 квартири".
...Поряд з кожним домом зведено високi стовпи. Вiд них тягнуться електропроводи до стiн будинкiв. Заходжу до пiд'їзду. На сходовому майданчику мiж поверхами є своєрiдна мiнi-електростанцiя -- металевi коробки, всерединi яких мiстяться лiчильники та електропроводка опалювальної системи. "Мiж iншим, до нашого експерименту долучилися й в'язнi бердичiвської колонiї,-- править далi пан Гуцало. -- Саме вони виготовили на наше замовлення цi металевi ящики для лiчильникiв".
Пiсля того, як нова система опалення запрацювала, мешканцi колись холодних п'ятиповерхiвок чи не вперше за десять рокiв вiдчули у своїх оселях тепло. "Помацайте конвектор, вiн гарячий! -- припрошує мене одна з мешканок дому, Надiя Павлiвна. -- Це ж не порiвняти з ледь теплими батареями в минулi роки. Та й у цiнi ми неабияк виграємо. Останнiм часом ми сплачували за опаленнявугiллям (якого майже не було!) 8 гривень за квадратний метр площi. Iншими словами, за напiвхолоднi батареї у нашiй трикiмнатнiй квартирi ми платили по 500 гривень за мiсяць! А тепер за електроопалення платимо втричi менше -- близько 150 гривень за мiсяць. Порiвняйте цi двi суми. Як кажуть в Одесi, це двi великi рiзницi".
Володарськ-волинський експеримент не обмежиться трьома будинками. "Цього року наша компанiя планує пiд'єднати доелектроопалення ще чотири будинки в райцентрi, -- каже Анатолiй Гуцало. -- А потiм потягнемо електродроти до сусiднього мiстечка, щоб i там люди не мерзли, а грiлися струмом!"
Сергiй БОВКУН, Експрес

Цікаво? Поділіться з друзями в соціальних мережах:

b

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter

Реклама


Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише з активним гіперпосиланням на http://polit-ua.com

© ТзОВ "Редакційні системи"

Система Orphus

Знайшли помилку в тексті?
Виділіть її мишкою і натисніть
Сtrl + Enter