ТЕХНОЛОГІЇ

Історія із залученням величезних інвестицій для Харківського авіазаводу від американської компанії отримала несподіване продовження.
Раніше здавалося, що таке можуть собі дозволити тільки власники розкішних багатомільйонних вілл. Сьогодні ж усе набагато доступніше.

Єхануров розгинає пальці

07.03.2006 13:20

Від української сторони документ підписав міністр економіки Арсеній Яценюк, від американської – торговельний представник США Роб Портман.
"Неформально, як правило, американці підписують протокол, коли, на їхню думку, країна виконала всі основні вимоги (по вступу до СОТ)", - прокоментував підписання протоколу прем'єр Юрій Єхануров. Він зазначив, що досягнута домовленість із США – "це заслуга, у першу чергу, міністерства економіки та особисто міністра".
Єхануров нагадав, що під час його перебування в жовтні 2005 року у Вашингтоні стало відомо, що колишня команда переговорників від України некваліфіковано виконала роботу з підготовки документів.
Прем'єр також підкреслив, що до роботи над протоколом залучалися всі зацікавлені українські експортери.
Єхануров повідомив, що залишилося ще 4 країни, з якими Україна повинна підписати протоколи, з яких певні проблеми існують з двома. У той же час він припустив, що різке подорожчання цукру на світовому ринку в зв'язку з переорієнтуванням Бразилії на випуск із цукрової тростини біопалива пом'якшить позицію Австралії на переговорах з Україною.
Також він нагадав, що претензії Киргизії до України не мають відношення до торгівлі. "Мова про борги суб'єктів, що хазяюють, до розпаду СРСР", - додав прем'єр.
Він також підкреслив, що Україні необхідно прийняти ще кілька законів для вступу у СОТ, відзначивши, що ще є шанс зробити це на останньому сесійному тижні Верховної Ради нинішнього скликання.
Раніше Портман заявляв, що підписання протоколу повинне послужити поглибленню двосторонньої співпраці в економічних питаннях і дати сильний поштовх спробам України завершити переговори про приєднання до СОТ.
Офіційний Київ планував вступити до СОТ до кінця 2005 року, однак не домігся поставленого завдання через відмову парламенту прийняти ряд законодавчих актів і незакінчених двосторонніх переговорів, з яких найбільш проблемними були переговори із США та Австралією.
Новою можливою датою вступу України до СОТ називають літо-осінь 2006 року.
Попередній двосторонній протокол України підписала 23 лютого з Єгиптом, довівши їхню загальну кількість до 42.
"Інтерфакс-Україна"

Цікаво? Поділіться з друзями в соціальних мережах:

b

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter

Реклама


Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише з активним гіперпосиланням на http://polit-ua.com

© ТзОВ "Редакційні системи"

Система Orphus

Знайшли помилку в тексті?
Виділіть її мишкою і натисніть
Сtrl + Enter