ТЕХНОЛОГІЇ

Історія із залученням величезних інвестицій для Харківського авіазаводу від американської компанії отримала несподіване продовження.
Раніше здавалося, що таке можуть собі дозволити тільки власники розкішних багатомільйонних вілл. Сьогодні ж усе набагато доступніше.

Як досягти, щоб середня зарплата на фермі становила 15 тис. грн

02.12.2017 15:00
Як досягти, щоб середня зарплата на фермі становила 15 тис. грн

Чимало фермерів та одноосібників бідкаються, мовляв, у нинішніх умовах тримати худобу невигідно: витратиш більше, ніж заробиш. Відтак зменшують поголів’я корів. А в агрофірмі, що в селі Яреськи, переконані: тваринництво не може бути збитковим. Просто треба дружити з наукою, пише , газета "Експрес".

От і дружать. Нещодавно запровадили нову систему управління тваринницьким комплексом. Ні, не задля красного слівця, а щоб суттєво підвищити надої. Тепер тут від кожної корівки щодоби мають не менше як 30 літрів молока. На фермах все пораховано - до найменших дрібниць. Худобу годують не на око, а відповідно до складеного спеціалістами так званого кормодня.

“На кожну голову ВРХ, -- каже Ельман Оруджев, заступник операційного директора з тваринництва, -- ми щодоби витрачаємо 160 гривень. Щоб корова давала 30 літрів молока щодня, їй треба 40 кілограмів корму. Не будь-якого, а збалансованого. У раціоні мають бути і зелені, і грубі корми, і кукурудза, і пшениця, і
зернозалишки, і шрот, і премікси. До того ж -- якісні. Саме тому ми збудували свій кормоцех. Уявляєте, через півроку добові надої від кожної корови зросли майже на п’ять літрів. Сучасний кормоцех -- це лише один із пунктів нової програми. Власне, ми змінили не тільки раціон, а філософію розвитку тваринництва”.

В агрофірмі все не так, як на інших фермах. Тут навіть запровадили нову систему мотивації персоналу. Колектив кожної ферми має свій фонд оплати праці, розмір якого залежить від кількості та якості продукції.

“Раніше у нас був традиційний штатний розпис, -- пояснює пан Оруджев. -- На кожній фермі - зоотехнік, ветеринар, технік. Тобто по 4 людини на 12 фермах. А тепер з тим обсягом роботи справляються три бригади. У кожній -- по три працівники. Середньомісячна платня у кожного з них -- майже 15 тисяч гривень. Водночас ми створили в компанії так званий зооветсервіс. Хто займається ним? Мобільні бригади. Відтак наш молочний конвеєр працюює чітко, як годинниковий механізм. Ми наперед знаємо свої витрати та
очікувані прибутки. Так господарює сьогодні весь цивілізований світ. До речі, собівартість одного літра молока в нас приблизно 5,8 -- 7 гривень, а продаємо майже по 10”.

“Чи дорого обійшлося вам будівництво кормоцеху?” -- запитую.

“Недешево, -- усміхається співрозмовник. -- Інвестували майже 82 мільйони гривень. Але витрати окупляться досить швидко: років за три. Його потужність розрахована на 10 000 корів. Ми сповна забезпечили своє поголів’я високоякісним кормом. Залишки продаємо сусіднім фермам. Свого часу ми протягом року надоювали не більше як 1300 літрів молока на корову. А тепер -- майже в сім разів
більше. Для цього довелося вивчати генетику тварин, покращувати кормову базу, збудувати сучасні комплекси та запровадити нову систему стимулів та управління. Тепер з упевненістю можна сказати,
що виробництво молока -- це високотехнологічний процес і досить прибутковий бізнес”.

Володимир ІСАЄВ, газета "Експрес"

Цікаво? Поділіться з друзями в соціальних мережах:

n

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter

Реклама


Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише з активним гіперпосиланням на http://polit-ua.com

© ТзОВ "Редакційні системи"

Система Orphus

Знайшли помилку в тексті?
Виділіть її мишкою і натисніть
Сtrl + Enter