ТЕХНОЛОГІЇ

Історія із залученням величезних інвестицій для Харківського авіазаводу від американської компанії отримала несподіване продовження.
Раніше здавалося, що таке можуть собі дозволити тільки власники розкішних багатомільйонних вілл. Сьогодні ж усе набагато доступніше.

За останні 25 років з карти України зникло понад десять тисяч малих річок

02.12.2017 19:07
За останні 25 років з карти України зникло понад десять тисяч малих річок

Такі жахливі дані наводять вітчизняні екологи. Спеціалісти наголошують: річки міліють і пересихають через наше недбальство й споживацьке ставлення до природних ресурсів, пише газета Експрес.

"За останні двадцять років фактично не проводять меліоративних робіт з розчищення замулених витоків річок, вони міліють і пересихають. Та не це найгірше: торік у водойми скинуто понад 2 мільярди кубометрів стоків, за офіційними даними тільки дві третини з них пройшли через очисні споруди, -- каже еколог Олександр Чистяков, голова Асоціації рибаловів України. -- Додам, що майже всі мийки машин скидають свої відходи в ливнівки, щоб не платити за очищення відходів. Хімікати з полів змиваються дощами й по дренажних каналах стікають у водойми. Тисячі тонн солі кожної весни зі струмками потрапляють по зливовим стокам у ріки.

До того ж голови сільрад вважають річку, яка протікає по території села, мало не своєю власністю, ставлять там дамбу (без узгодження зі спеціалістами). Тоді як, "убивши" течію, ми "вбиваємо" річку. Це стосується й керівників великих населених пунктів: найближчим часом, для прикладу, хочуть забудувати заплавні землі річки Ірпеня. Хоча, за висновками спеціалістів, ця територія не підлягає забудові. Отак річки і зникають..."

Який вихід пропонують фахівці? Україні потрібно розробити нову водну політику, а водні ресурси визнати стратегічними. До слова, за прогнозами міжнародних експертів, проблема дефіциту прісної води, стане однією з найгостріших уже до середини цього століття. І Україна сьогодні доволі впевнено рухається саме в цьому напрямку.

Лариса ПЕЦУХ

Цікаво? Поділіться з друзями в соціальних мережах:

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter

Реклама


Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише з активним гіперпосиланням на http://polit-ua.com

© ТзОВ "Редакційні системи"

Система Orphus

Знайшли помилку в тексті?
Виділіть її мишкою і натисніть
Сtrl + Enter