ТЕХНОЛОГІЇ

Історія із залученням величезних інвестицій для Харківського авіазаводу від американської компанії отримала несподіване продовження.
Раніше здавалося, що таке можуть собі дозволити тільки власники розкішних багатомільйонних вілл. Сьогодні ж усе набагато доступніше.

Чому пересадка органів для українців й досі - недоступна розкіш

02.12.2017 17:17
Чому пересадка органів для українців й досі - недоступна розкіш

Кожен день тисячі українців чекають на пересадку органів. Але лише сотням вдається отримати другий шанс на життя. Інші продовжують роками перебувати у стінах лікарень.

В Україні за останні 10 років великі проблеми з трансплантацією органів і тканин. У Верховній Раді досі лежить вже готовий законопроект, пишуть Надзвичайні новини.

Його прийняття могло б врятувати життя 10 тисячам хворих, але його чомусь відклали у шухляду. У Міністерстві досі не розуміють, чому держава не звертає уваги на проблему трансплантації. Адже, у всіх розвинених країнах це стандартне лікування.

Чекати на прийняття закону у МОЗ не стали. У новому році заклали 112 мільйонів гривень на новий пілотний проект. Він дозволить робити трансплантацію нирок від нерідного донора. Але виділених грошей замало. Тепер анестезіолог має такі повноваження. Окрім цього, запровадили нову посаду – трансплант-кординатор.

Презумпція згоди чи незгоди – камінь спотикання. Завдяки тій самій презумпції згоди у більшості країн Європи розвинута трансплантологія. Десятки мільйонів доларів Україна витрачає на лікування пацієнтів за кордоном. Вкладає кошти на розвиток міжнародної медицини. Україна ж натомість лишається ні з чим.

Популяризація трансплантації може врятувати ситуацію. Але українців досі лякають чорними трансплантологами. За останні 7 років в Україні зафіксовано лише 2 випадки з чорними трансплантологами. У квітні та листопаді цього року були затримані громадяни Туреччини та України, які вербували для трансплантації органів за кордоном. 

Цікаво? Поділіться з друзями в соціальних мережах:

n

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter

Реклама


Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише з активним гіперпосиланням на http://polit-ua.com

© ТзОВ "Редакційні системи"

Система Orphus

Знайшли помилку в тексті?
Виділіть її мишкою і натисніть
Сtrl + Enter