ТЕХНОЛОГІЇ

Історія із залученням величезних інвестицій для Харківського авіазаводу від американської компанії отримала несподіване продовження.
Раніше здавалося, що таке можуть собі дозволити тільки власники розкішних багатомільйонних вілл. Сьогодні ж усе набагато доступніше.

У Данії, яка вважається однією з найщасливіших країн світу, є своя філософія щастя. У чому ж її секрет?

01.12.2017 12:07
У Данії, яка вважається однією з найщасливіших країн світу, є своя філософія щастя. У чому ж її секрет?
Темно, зимно, дощить. Для багатьох вже така погода може стати причиною поганого настрою. Та тільки не для данців! У цій країні світловий день ще коротший, ніж у нас, а її жителі постійно входять до топ-трійки найщасливіших у світі! І все завдяки - хюге.
 
Що ж означає це слово, яке, до речі, за версією Оксфордського словника одне з найпопулярніших у світі?
 
- До цього слова важко знайти правильний відповідник в українській мові. Розслабленість, позитивна атмосфера, затишок - все це хюге, - каже Аліна Процик, яка вже шістнадцять років живе в Данії. - Хюге передбачає запалювання свічок, прикрашання оселі, споживання ситної їжі, солодощів. Коли данці йдуть у гості, там була приємна компанія та панував позитивний настрій, то вони дякують за хюге.
 
- Цікаво!
 
- Також мистецтво бути щасливим для данців полягає в балансі між роботою і відпочинком, у вмінні не поспішати та уникати стресів. Перед роботою - спільні сніданки, у п’ятницю після скороченого дня - посиденьки в душевній компанії. У Данії працівник без проблем можна домовитися про вільний день та зручний графік роботи.
 
- Невже для них не важливі гроші, заробітки?
 
- Повірте, гроші для хюге - не на першому місці. Данці не пов’язують їх зі щастям. Якщо не подобається робота, вони можуть ще на співбесіді сказати, що це їм не підходить. Навіть попри хорошу зарплату. На думку данців, робота має перш за все давати задоволення.
 
До речі, на відміну від українців, у Данії витрачають дуже мало грошей на одяг. Більшу частину - на подорожі та саморозвиток. Кожен живе так, як йому подобається. Мої друзі-данці навіть не прасують вбрання, ходять у пом’ятому або купують такий, що не мнеться.
 
У Копенгагені лише 30% мешканців мають машини. Більшість їздить на велосипедах та в міському транспорті. Свіже повітря й активність дає багато енергії, заряджає позитивом. І загартовує, до речі.
 
- А яке ставлення до сімейних обов'язків?
 
- Коли діти вступають до університету, вони переїжджають від батьків і більше не прив’язані до них. Навідують їх лише час від часу. Пенсіонерами опікується держава. Будинки для літніх тут дуже добре влаштовані, тому ніхто не переймається, де йому жити на схилі віку.
 
У стосунках між чоловіком та жінкою - баланс. Якщо дружина завозить дитину в садочок чи школу, то чоловік - забирає. Жінка миє посуд одного тижня, чоловік - наступного. Рідко зустрічала жінок, що цілими днями куховарять. У великих фірмах додатково платять чоловікові, щоби він брав декретну відпустку. Коли жінка в декреті, а чоловік приходить додому, вона віддає йому дитину і йде гуляти з подругами.
 
Данці живуть так, як їм подобається, і нічого не ускладнюють. Щастя створюють самі, а не думають про те, що все має зробити хтось для них. Можливо, в цьому і весь секрет.
 
Вікторія СЕРЕДА, газета Експрес

Цікаво? Поділіться з друзями в соціальних мережах:

N

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter

Реклама


Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише з активним гіперпосиланням на http://polit-ua.com

© ТзОВ "Редакційні системи"

Система Orphus

Знайшли помилку в тексті?
Виділіть її мишкою і натисніть
Сtrl + Enter